Бібліотеки століттями були головними джерелами знань, місцем комунікації однодумців, відрадою для багатьох. Попри стереотипи, у сучасному світі вони не втратили свого важливого значення для людства. Єдина їхня проблема – застаріле оформлення, незручне меблювання, діє тим, що відштовхує на читача. Розглянемо які вибрати меблі для бібліотеки, аби інтегрувати сучасні рішення у створення ідеального простору для комфортного читання.
Відштовхуємося від типу закладу
Залежно від функціональності, особливостей, спрямованості залежить оснащення:
Домашня бібліотека – багато хто виокремлює в будинку куток або кімнату, де розміщує відкриту шафу чи полиці з м'яким кріслом, торшером для читання улюбленої літератури, релаксу.
Публічна – велике приміщення з просторими читацькими залами зі стелажами, різноманітними столами та кріслами для бібліотеки.
Навчальні бібліотеки – розташовані в школах та університетах з великою перевагою навчальної літератури. Тут також бувають комп'ютерні лабораторії, групові зони зі столами для спільної роботи над одним проєктом.
Основне меблювання омріяної бібліотеки
Книжковий світ зобов'язує до особливого меблювання, яке сприятиме комфортному вибору та читанню книг.
Крісла – ключові герої комфорту
Раніше прості з сидінням і спинкою з ДСП на металевій чи дерев'яній опорі. Зараз можна купити стільці для бібліотеки в Україні більш функціональні. Є регульовані моделі, котрі кожен може підлаштувати індивідуально під себе, трансформери, що перетворюються на невеликі сходи. Також широко застосовуються секції сидінь на випадок роботи книжкового клубу, спільного перегляду оцифрованих газет, зустрічей з авторами, літераторами. Сучасно виглядають м'які крісла, пуфи, дивани, «мішки», вони створюють розслаблену неформальну атмосферу.
Бібліотечні столи – оплоти зручності
Ці меблі для бібліотеки можуть бути різними, залежно від мети використання:
Читацькі – довільної форми, прямокутні, хвилеподібні, лінійні, овальні, одно- і багатомісні. Здебільшого виконуються зі стільницею з ЛДСП, МДФ. Сучасніші варіанти можуть бути з деревини, пластику, навіть загартованого скла, металу.
Комп'ютерні столи – тепер їх дедалі частіше можна побачити в читацьких залах. Сидячи за комп'ютером є можливість переглянути каталог, використовувати оцифровану літературу.
Офісні столи в комплекті з кріслами для бібліотеки активно використовуються для роботи, записів, оформлення нотаток, підготовки матеріалів.
Стелажі – вірні охоронці літератури
Вважаються найпопулярнішими видами меблів для бібліотеки. Розраховані для різного призначення та зберігання. Бувають відкриті, демонстраційні, архівні. Найпопулярнішими вважаються модульні – завдяки спеціальній конструкції та механізмам їх можна розмістити в абсолютно будь-якій формі та просторі. Більш зручними вважаються наскрізні, двостулкові. Під час вибору звертайте увагу на висоту, щоб верхні секції були доступними. У крайньому разі можна купити стільці для бібліотеки в Україні спеціальної конструкції чи переставні сходи.
Шафи – берегині знань
Бібліотечні шафи значно виділяються конструкцією. Бувають із закритою і відкритою системою зберігання. Виділяють архівні, каталожні, для журналів та газет, а також формулярні. Усі вони розрізняються кількістю секцій, шухлядок. Під час вибору зверніть увагу на кількість комірок, розмір ярусів, наявність бортиків, що поліпшують фіксацію.
Вітрини – дзеркало бібліотечного надбання
Ще одне сучасне рішення в меблях для бібліотеки. Зверніть увагу на моделі з дзеркалами, візуальними ефектами, декором, підсвічуванням. Так можна привернути увагу до новинок чи навпаки, раритетних рідкісних видань.
Поради щодо вибору меблів для бібліотек
Аби створити комфортний й затишний простір, мало просто купити стільці для бібліотеки в Україні або інші необхідні предмети, варто детально підійти до їхнього вибору. Ці рекомендації допоможуть знайти відповідні меблі:
Конструкція має бути надійною, функціональною, якісною.
Звертайте увагу на пожежостійкі матеріали.
Перевірте предмети на наявність сколів, тріщин, інших дефектів.
Кількість предметів, особливо крісел для бібліотеки, підбирається з урахуванням максимальної кількості можливих читачів. Столів допустимо брати менше, головне, аби вони не захаращували простір, не заважали проходу.
Габарити меблів мають відповідати площі приміщення. Найефективніше в сучасному просторі використовувати якомога більше модульних систем.
Зносостійкість – ще один важливий критерій, адже меблі будуть піддаватися щоденній експлуатації.
Дизайн – звісно, цікаві елементи меблювання, виконанні в дусі вибраної стилістики неодмінно сподобаються читачам.
Як оформити бібліотечний простір?
Щоб зробити бібліотеку ідеальним місцем для читання, душевного й психологічного відпочинку, залучити читачів, потрібно також внести корективи в оформлення:
Розставте меблі якомога ближче до вікон для гарного природного освітлення.
Забезпечте штучне світло стельовими лампами, бра, настільними світильниками.
Разом із сучасними меблями для бібліотеки використовуйте різне дизайнерське оформлення для залів. Це може бути благородна англійська класика, елегантній скандинавський чи модерністичний напрям. Для надання креативності також використовують ілюстрований, еклектичний, графічний, промисловий дизайн з об'ємним 3D ефектом.
Створіть окремі локації з відмінним меблюванням та кольоровою гамою.
Використовуйте функціональний або тематичний декор.
Інтерактивні елементи – у сучасних бібліотеках без них не обійтися. Це може бути доступ до Wi-Fi, цифрові екрани, відеостіни, комп'ютери, планшети, інші цифрові ресурси.
Згідно з історією, перші бібліотеки з'явилися ще в епоху Стародавнього Єгипту. Бувши свідком людського розвитку, технологічного та цифрового прогресу, вони точно зараз не підуть із нашого світу. Достатньо лише купити меблі, що відповідають бажанням сучасного читача, обміркувати їхнє розміщення, створити привабливо оформлений простір і бібліотека житиме вічно.