Оформлення приміщення грає ключову роль у психологічній терапії, налагодженні контакту з клієнтом, розкритті пацієнтів. Саме тому важливо підійти серйозно до вибору меблів для кабінету психолога. Комфортне крісло, ілюстрація власного життя, неідеальність фахівця – вважається, саме ці три компоненти можуть викликати прихильність до себе клієнта й викликати його на довірливу розмову. У цій статті розглянемо, наскільки необхідний цей предмет меблів та чого варто уникати.
Гарне крісло в кабінеті психолога – важливий елемент лікування
Мало хто в повсякденному житті замислюється про важливість предметів меблів, проте крісло в кабінеті психолога має особливе значення:
Комфорт і розслаблення – хороша підтримка спини, комфортне сидіння, м'які підлокітники дають змогу почуватися комфортно під час сеансу.
Встановлення довіри – комфортне крісло створює атмосферу довір'я й упевненості в психологові.
Здоров'я – ергономіка та функціональність конструкції дає можливість уникнути навантажень на хребет.
Професійний імідж – сучасне привабливе та доглянуте місце створює позитивне враження про терапевта, віддзеркалює професіоналізм та турботу про пацієнта.
Здійснення рольових і тривалих сеансів – складні прийоми роботи неможливо повноцінно втілити, якщо клієнту буде некомфортно перебувати в кріслі.
Концентрація – якісні меблі для кабінету психолога допомагають не відволікаючись зосередитися на діалозі, проблемі.
Боремося зі стереотипами – уникаємо негативу в меблях
Психологія – не тільки складна наука для сприйняття, а й люди її уявляють по-різному. Тому багато чого обросло стереотипами, позбувшись яких можна підібрати ідеальні меблі для кабінету психолога.
Тільки диван!
Зараз професія психолога надзвичайно популярна. Дійсно, в нашому світі, що динамічно розвивається, складно зберегти спокій та врівноваженість. Тому практично в кожному фільмі можна зустріти сцену, де клієнт лежить на дивані чи м'якій канапці та щось розповідає лікарю.
Насправді має минути достатньо часу, аби клієнт розслабився та довірився доти, доки не ляже на диван, це не відбувається на першому сеансі. Крім того, багатьох лякає саме такий стереотип, що змушує напружитися й відчути себе «хворим на голову». Часто рекомендують зробити так, щоб у кабінеті гармонійно були присутні обидва варіанти.
Головне – професіоналізм
Дехто вважає, що хорошому фахівцеві достатньо мати набір знань із навичками, а меблі для кабінету психолога – зайвий антураж.
Потрібно врахувати, кабінет психолога – це унікальний простір, який має сприятливо впливати на клієнта, давати йому відчуття спокою, впевненості, захищеності. У такому разі м'яке крісло, диван або реклайнер просто необхідні.
Тільки діалог
Думаєте, робота «мозгоправа» може обмежуватися тільки сеансом з одним пацієнтом?
Часто до лікаря ходять пари, сім'ї, друзі, деякі влаштовують сеанси групової терапії чи тренінги. Для цього знадобляться різноманітні предмети меблів, крісла в кабінет психолога можуть бути різними, щоб кожен вибрав найзручніше для себе. Іноді навіть використовують довгі дивани та підлогу з матами або кріслами-мішками.
Форма і колір не мають значення
Ультрасучасні предмети за мотивами останніх каталогів – що може бути краще, аби продемонструвати статус приміщення?
Меблювання має бути не тільки сучасним і привабливим, а й відповідати ситуації. Наприклад, червоний диван із гострими кутами та асиметрією може посилити душевний дисбаланс клієнта, збільшити агресивність.
Яким має бути якісне крісло?
Щоб вибрати відповідне високоякісне крісло скористайтеся деякими порадами:
Конструкція – міцна, стійка, надійна, без складних деталей.
Оббивка – тактильно приємна, зносостійка, гігієнічна, проста в догляді.
Матеріали – міцні, з високим відсотком витривалості, гіпоалергенні.
Колір – відмовтеся від яскравого, агресивного забарвлення, втім, соковиті відтінки допустимі. Краще звернути увагу на нейтральну м'яку колірну гаму.
Адаптивність – можливість, щоб крісло в кабінет психолога можна було регулювати під свої уподобання, буде перевагою. Зверніть увагу на регулювання висоти, нахилу.
Сидіння – зручне, що амортизує, досить глибоке та широке.
Спинка – має забезпечувати підтримку спини, хребта, ергономічна. Корисним буде доповнення знімною подушкою.
Підлокітники – їх наявність також важлива. М'які, зручні, вони забезпечать максимальний комфорт під час сеансу.
Вік аудиторії – важливий критерій у підборі меблювання. Особливо, коли це стосується дітей, адже різниця їх порівняно з дорослими велика. Наприклад, для дитячої кімнати найкращим варіантом будуть банкетки, пуфи, м'які куточки та дивани.
Зовнішні елементи – важливо, щоб у меблів була мінімальна кількість деталей, котрі виступають. Це одночасно посилить безпеку предметів і дасть змогу не втратити концентрацію. У такому разі обтічні моделі з деталями, захованими під оббивку – ваш вибір.
У кожного психолога можуть бути свої техніки роботи з клієнтами, від цього залежить меблювання. Водночас і в кожного пацієнта свої уявлення про комфорт. Тому підбираючи крісло в кабінет психолога, бажано звернути увагу на більш універсальні, місткі чи регульовані моделі. Яким би не був кінцевий вибір, важливо пам'ятати про основний пріоритет – створення комфортних умов для кожного. Тоді крісло стане одним із головних інструментів у встановленні зв'язку з клієнтом.